משטחי החתלה לתינוק – כך תבחרו נכון

כמו בהרבה מאד מוצרים לתינוקות, גם משטחי החתלה כוללים הרבה סוגים ומינים וגם כאן קשה לבחור מה עדיף ומה נוח?. לרוב ניתן לחלק את משטחי ההחתלה לשלוש סוגים מרכזיים, כאשר כל סוג כולל בתוכו מאפיינים נוספים ושונים. בהמשך נציג בפניכן את הסוגים ואת היתרונות והחסרונות של כל אחד ונוסיף עוד היבטים שיש לשקול בבחירת משטחי החתלה.
משטחי החתלה לתינוקות

(התוכן נכתב בלשון נקבה אך מיועד לכל המינים)

סוג ראשון – משטח החתלה מתקפל נייד

משטח החתלה קל, דק, מתקפל ונייד המתאים למספר פעמים של שימוש, לרוב מגיע בחבילות וניתן לרכישה בכל רשת שיווק או פארם.

יתרונותחסרונות
קל, ניתן להכניס לתיק בקלות, להוציא ולפרוס בכל מקום בו עולה הצורך לחתל. במידה ומתלכלך משליכים לפח ובכל מקרה אחרי כמה פעמים מחליפים אותו. מוצר זול.הוא דק וכאשר פורסים על משטח קשיח יכול להיות פחות נוח לתינוק, מייצר הרבה פסולת ולא ידידותי לאיכות הסביבה.


עודכן לאחרונה ב- מאי 17, 2024 8:28 pm

סוג שני – משטח החתלה עם מזרן

משטחי החתלה כוללים מזרנים בעובי משתנה ולרובם מצורפת מסגרת מוגבהת בעלת שלוש צלעות המקיפה את המזרן ונועדה להגן על התגלגלות של התינוק. זהו משטח נייד אבל במגבלות.

יתרונותחסרונות
נוחות גבוהה יותר לתינוק, שומר על מידה של ניידות, ידידותי לסביבה.מחיר גבוה, דורש תחזוקה של ניקיון.


עודכן לאחרונה ב- מאי 17, 2024 8:28 pm

סוג שלישי – משטח החתלה ידידותי לסביבה וקבוע

משטח החתלה לרוב עם מזרן עבה, לרוב גדול יותר מבחינת השטח, מיועד לקיבוע על שידת ההחתלה או על כל משטח החתלה אחר.

יתרונותחסרונות
נוחות לתינוק, ידידותי לסביבה, ניתן למצוא כאלו הכוללים כיסי אחסון לציוד נדרש להחתלה.יקר באופן משמעותי, לא נוח להסתובב איתו.
$89.95
במלאי
as of מאי 17, 2024 8:28 pm
Amazon.com
עודכן לאחרונה ב- מאי 17, 2024 8:28 pm

חומר גלם משטח ההחתלה

משטחי החתלה מיוצרים ממגוון של חומרים, יש מבדים שונים עם אחוזי כותנה משתנים, יש כאלו מחומרי פלסטיק שונים (לדוגמת PVC). חומרי הגלם של המשטחים משפיעים כמובן על המחירים שלהם, ככל שהמשטח יהיה מבד כותנה איכותי יותר כך מחירו יהיה גבוה יותר, משטחים מפלסטיק לרוב יעלו פחות. 

בנוסף, סביב סוג חומר גלם המשטח עולה שאלת פליטת חומרים רעילים. כל חומר (גם בד) עלול לפלוט חלקיקי חומרים שיכולים להיות בעייתיים לתינוק, לכן בסוגיה הזו יש לבחון ולבדוק את קיומו של תו תקן הבטיחות עליו נפרט מיד.

תו תקן, כן או לא?

נקדים ונאמר שבתחום הזה לא כל משטחי ההחתלה עוברים תו תקן וניתן למצוא מוצרים לכאן ולכאן. משטח החתלה עם תו תקן למעשה אומר לנו שהמוצר נבדק בכמה תחומים. רעילות, האם המוצר פולט חלקיקי חומרים בכמות כזו שיכולים להיות רעילים. תו התקן בודק גם את חסינות האש של המוצר וגם רכיבי בטיחות נוספים כמו אפשרויות חנק. ההמלצה שלנו בחרו מוצרים שעברו תו תקן, זה שווה את הכמה שקלים נוספים.

כביסה

כל הורה יודע שמהרגע שיש תינוק כמויות הכביסה עולות פלאים ואנחנו נהפכים לעבדים למכונת הכביסה והמייבש. לכן חשוב שמשטח ההחתלה שבוחרים יצטרך כמה שפחות כביסות ושיהיה ניתן לנקות אותו באמצעים נוספים. היבט חשוב בהקשר הזה הוא כאשר בוחרים משטח החתלה עם מזרן לוודא שהכיסוי שלו מונע חדירת נוזלים, אחרת תצטרכו לכבס שוב ושוב את המזרן.

לסיכום:

עד לפתרון אחר, תינוקות יעשו צרכים ואנחנו נצטרך לחתל. לשם כך חשוב שנבחר מוצר שמתאים לנו מבחינת נוחות וביצוע המשימה וכמובן גם נוח לתינוק. משטח החתלה הוא מוצר חשוב שלשמחתנו יש לגביו מגוון של סוגים המתאימים לכל כיס. כעת נותר לכם רק להחליט וללכת לרכוש. 

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!