איך לבחור את שידת ההחתלה הטובה עבורכם

אתם פה כי כבר החלטתם שאתם רוצים שידת החתלה או פינת החתלה, אבל לא יודעים איך לבחור. אתם מוצפים בדעות של "בעלי ניסיון" ומבולבלים לגמרי. אנחנו נעשה לכם סדר וניתן לכם מידע שיעזור לכם לקבל החלטה ולהתבלבל פחות. בחרנו לכתוב את הכתבה בלשון זכר בכדי להדגיש שאנחנו מאמינים שהחתלה היא לא רק משימה לאימהות אלא גם תפקידו של אבא ולכן הדרכים לבחירת השידה צריכים להיות רלוונטיים גם לו.
שידת החתלה

שידת החתלה כתחליף לארון?

החלטנו להפתיע ולהתחיל בסוגיה שלרוב נדחקת לסוף הרשימה. לרוב בסקירות על שידות החתלה מתחילים בבטיחות, בפונקציונליות, בגובה. אנחנו חושבים שדווקא שאלת שידת החתלה כארון, היא נקודת ההתחלה טובה. הרי ברור שהתינוק גדל ובשלב מסוים לא יהיה צורך לחתל אותו (מאחלים לכם שזה יהיה כמה שיותר מוקדם). או אז אם לא תכננתם מראש יש לכם בחדר פיל לבן. 

בכדי להימנע מהמצב הזה, עליכם להחליט מראש האם לאחר שלב החיתולים השידה תהפוך לארון בגדים או משחקים או כל דבר אחר לאחסון או שיש לכם ארון שאתם מתכננים להכניס לחדר והשידה יוצאת. בהתאם לכך תוכלו להתמקד בגודל, בעיצוב, ובסוגיה החשובה הבאה.

עודכן לאחרונה ב- מאי 16, 2024 7:29 pm

כמות המגירות בשידה

אתם בטח שואלים, פינת החתלה, עדיף עם הרבה מגירות או אולי רק כמה גדולות? אולי גם וגם?. האם מגירות צרות או מגירות לכל אורך השידה?

ההמלצה שלנו תלויה בתשובה לשאלה האם אתם מסודרים?. למסודרים והמאורגנים שביניכם נמליץ על מגירות קטנות. כמסודרים זה אומר שיש לכם זמן וסובלנות ורצון שכל דבר יהיה במקומו ולא יתערבב עם עוד דברים, ושלא תצטרכו כל פעם לפשפש במגירה עד שתמצאו מה שרציתם מתחת לאביזר אחר. לפחות מסודרים מבינכם נמליץ על מגירות גדולות המתפרסות לכל אורך השידה שבהן ניתן להכניס יותר דברים כך שתצטרכו לפתוח רק מגירה אחת או שתים להוציא מה שאתם צריכים.  

חשוב מאד לוודא שלמגירות יש מנגנון עצירה ובטיחות שמונע מהן ליפול כאשר מושכים אותן עד לקצה. 

עיצוב וסגנון

השקעתם בצביעת החדר של התינוק, תמונות ומדבקות קיר, מיטת תינוק ופתאום שידת החתלה שלא משתלבת עם כלום. אנו חוששים שהתינוק לא יצליח להירדם בלילה מחוסר ההתאמה הזה. תנו דעתכם לצבע, לסגנון ולגודל השידה ולאופן ההשתלבות שלה בחדר.

גובה שידת ההחתלה

סוגיה מעט בעיתית משום שכפי שאמרנו, לדעתנו החתלה היא משימה לשני ההורים ולכן צריך שידה שמתאימה לגובה של שניכם. אנחנו לא רוצים להתכופף יותר מדי וגם לא רוצים להימתח יותר מדי. תבחרו גובה פינת החתלה שירגיש נוח לשניכם.

$179.99
$199.99
במלאי
2 used from $167.76
as of מאי 16, 2024 7:29 pm
Amazon.com
עודכן לאחרונה ב- מאי 16, 2024 7:29 pm

רוחב ועומק (אורך)

אחרי שהחלטתם על הגובה, עליכם להחליט מה גודל המשטח שאתם רוצים. לרוב יש להתחשב בגודל התינוק, בכך שבזמן ההחתלה נשאר מקום להניח על המשטח את האביזרים הנדרשים והביגוד המחליף. מומלץ משטח החתלה שבו התינוק תופס בערך 60-70 אחוז מהשטח ושאר השטח משמש כמרחב בטיחות לתנועה של התינוק ולהנחת האביזרים.

כמובן שבהיבט הזה יש להתחשב גם בגודל החדר שבו צפויה להיות שידת ההחתלה.

עודכן לאחרונה ב- מאי 16, 2024 7:29 pm

יציבות השידה

אף אחד לא רוצה שידה מתפרקת בזמן שהוא מחתל. שידות החתלה עשויות מחומרים שונים וכתוצאה מכך האיכות שונה ומשפיעה על יציבות וחוזק. ההמלצה היא להתמקד בשידה יציבה, עם בסיס רגלים מסגרתי ורחב, עדיפות לעץ מלא, שידה איכותית כוללת מעט חלקי הרכבה. ככל שיש יותר חלקי הרכבה היציבות נפגעת.

עודכן לאחרונה ב- מאי 16, 2024 7:29 pm

בטיחות

רוחב, עומק ויציבות הם חלק בלתי נפרד מהבטיחות. אולם בסעיף הזה אנחנו בעיקר מתכוונים לתקן איכות ותן תקן בטיחות. כל שידות ההחתלה בארץ חייבות לעמוד בתו תקן בטיחות ישראלי. ולמרות זאת, תבדקו את זה, אל תסתמכו על הידיעה שזה החוק ושבטוח זה קיים.

לסיכום, נחנו לא קובעים אם שידות החתלה הן פריט חובה או פריט מומלץ. אנחנו חושבים שלאחר שכבר החלטתם שאתם רוצים פינת החתלה תוכלו להיעזר בסוגיות שהבאנו לכם בכדי לגבש תהליך מסודר ומאורגן של בחירת השידה הנכונה והמתאימה לכם ולתינוק.

שימו לב שכתבנו אתכם לפני התינוק. בשונה ממיטת תינוק או טרמפולינה שהילד משתמש בה, בשידת החתלה אתם משתמשים ולכן אנחנו מאמינים שקודם צריך להתאים אותה אליכם ורק אז לתינוק.  

החתלה נעימה.

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!