מה זה איזופיקס – המדריך השלם

הושבה של ילדים ברכב והאתגר לחגור אותם בכיסא הבטיחות בצורה הנכונה עם השחלה נכונה של הרצועות, הוא קושי לכל הורה. כשהתינוק מקדימה בוכה, ואתם גם ככה ממהרים להביא את הילדים לגן, חייבת להיות דרך יעילה ומהירה לעשות זאת. אז זהו, שיש. תכירו את איזופיקס, מערכת שמעגנת בצורה בטוחה את מושב הבטיחות לרכב.

פשוט, יעיל ובטיחותי

בעשורים האחרונים, הטכנולוגיה ברכבים השתפרה משמעותית. יחד עם זאת, נותרה בעיה מרכזית בתחום מושבי הבטיחות, והיא היכולת לחבר את כיסא הבטיחות בצורה תקינה, כך שתוכל למנוע ולצמצם פגיעה במקרה של תאונה.

בשנות ה – 2000 המוקדמות, שתי החברות Britax ופולקסווגן, שיתפו פעולה ויצרו את מערכת האיזופיקס. המערכת פועלת בצורה כזו שיש לה כמה טבעות מתכת שמחוברות לשלדה של הרכב, והן מתפקדות כנקודות עיגון במושבי הבטיחות. השימוש במערכת הטבעות נועדה ליצור תקנון אחיד ברמה הבינלאומית לאופן שבו יש לחבר את כיסא הבטיחות למושב.


המערכת משמשת כאלטרנטיבה של איבטוח כיסא הבטיחות עם חגורות בטיחות. המושבים מאובטחים בנקודות עיגון אל שלדת הרכב, אחת למעלה, ושתי נקודות עיגון בכל צד של בסיס המושב. נקודות העיגון עוזרות לכיסא להישאר יציב וחזק במקומו. שימוש במערכת האיזופיקס מפשט משמעותית את ההתקנה ואת הטעויות שעשויות לקרות בהתקנה שגויה של כיסא הבטיחות.

איך נדע אם יש לנו ברכב איזופיקס?

כל שעליכם לעשות הוא לקרוא את ספר הרכב, או את המפרט הטכני שברכב, או למי שממש מתעצל לקרוא – פשוט חפשו את המערכת עצמה ברכב. את המערכת תוכלו למצוא בבסיס המשענת של המושבים האחוריים. עליכם לחפש אחר המילה ISOFIX, שלפעמים עשויה להתחבא מתחת למכסה של מלבן קטן מפלסטיק.

לא נוסעים בלי איזופיקס

אנחנו נמצאים במאה ה-21, וכך בהתאם רוב המכוניות מגיעות עם המערכת החכמה הזו שנועדה לשמור על ילדכם. מערכת האיזופיקס תעזור לכם לחבר את מושב הבטיחות בצורה תקינה ומעוגנת היטב לרכב. בידקו שלרכבכם ולכיסא הבטיחות יש את ההתקן שמאפשר חיבור למערכת. היא פועלת בצורה פשוטה ולא מסורבלת, כך שגם יכולה לחסוך לכם זמן, והכי חשוב – תשמור על הבטיחות בנסיעה.

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

מאמרים שיכולים לעניין אותך

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!