סוגי הטרמפולינות לתינוקות

לא להיבהל, לא מדובר באביזר קפיצה לתינוקות. מדובר בסוג של כיסא נדנדה קטן עם כמה מצבי תנוחה שמתנועע לו קלות ונותן לתינוק תחושה נעימה של תזוזה. אין ספק שמדובר באביזר חובה. טרמפולינה לתינוק, בין השאר, נועדה לתת לידיים שלנו הזדמנות לנוח, להיות מקום נעים, בטוח ונוח לתינוק שגם מאפשר לו לחקור את המתרחש מסביבו.
טרמפולינה לתינוק

השוק מלא בסוגי טרמפולינות ואנחנו פה בכדי לעזור לכם, ההורים העייפים, להכיר את הסוגים שיש בכדי שתבחרו את הכי טוב עבור התינוק שלכם. לצערנו לסחוב את הטרמפולינה תצטרכו לעשות בעצמכם.

חשמלי או ידני

את הטרמפולינות, נדנדות למיניהן ניתן לחלק לשני סוגים. סוג חשמלי וסוג לא חשמלי או ידני. בחשמלי הכוונה שישנו מנוע קטן שרוטט ומזיז את הטרמפולינה לעומת טרמפולינות שזקוקות לנענוע ידני שלנו ובשלב מתקדם יותר של התינוק שמזיז רגליים וידיים.

עודכן לאחרונה ב- מאי 16, 2024 12:27 pm

מבחינת נוחות לתינוק נראה כי אין כל כך הבדלים. בחשמלי יש זמזום קל שיכול להציק, בידני קרוב לוודאי שהתינוק יצפה מאיתנו להניע את הטרמפולינה בכדי לייצר לו תחושה של תנועה ותזוזה. כמובן שהמחיר לכיסא מופעל בחשמל יהיה גבוה יותר, ועלות היא תמיד שיקול בבחירת טרמפולינה לתינוק.

משחקי גירוי חושים או סביבה טבעית

להרבה מאד טרמפולינות ניתן להוסיף מתקני תלייה מעל הכיסא, סוג של מוביליים שהתינוק יכול לשלוח אליהם את הידיים, יכול להסתכל עליהם ולהזיז את ראשו בהתאם לתזוזה שלהם. לצד זאת יש המעדיפים לתת לתינוק לחפש גירויים בסביבה החיצונית שמסביבו ולא להגביל אותו למתקן עם צורות תלויות.

$76.99
$99.99
במלאי
2 new from $76.99
as of מאי 16, 2024 12:27 pm
Amazon.com
עודכן לאחרונה ב- מאי 16, 2024 12:27 pm

נראה שהפתרון צריך להיות איפה שהוא באמצע. כאשר נמצאים בחצר עדיף ללא אביזר גירוי מלאכותי ולתת לתינוק שיושב בטרמפולינה להקשיב לסביבה, להסתכל על מה שקורה מסביבו. כאשר אנחנו בחדר שבו יש פחות גירויים סביבתיים ניתן להוסיף את המתקן.

התאמה לגיל

נדנדות הטרמפולינה לרוב צריכות להיות מותאמות לגיל ולמשקל של התינוק (כלומר יש להחליף בהתאם להתפתחות ולגדילה). למידת ההתאמה של הטרמפולינה יש חשיבות בהיבט הבטיחותי ובהיבט של נוחות הישיבה או השכיבה של התינוק, לכן יש לבדוק היטב את ההגדרות יצרן בעניין הזה. למשל, אם התינוק טרם יושב בכוחות עצמו אז צריך לבחור טרמפולינה לתינוק שמותאמת לשלב הזה.

$76.99
$99.99
במלאי
2 new from $76.99
as of מאי 16, 2024 12:27 pm
Amazon.com
עודכן לאחרונה ב- מאי 16, 2024 12:27 pm

משקל נשיאה קיפול

בבחירת הטרמפולינה ניקח בחשבון גם את המשקל שלה ואופן הנשיאה שלה. האם ניתן לקפל או שצריך כל פעם לפרק חלקים ממנה ומהי נוחות הנשיאה. זה משמעותי במיוחד אם אתם משפחה מטיילת או מתארחת. התינוק מכיר את הטרמפולינה ונוח לו בה, לכן תרצו לשמור על התחושה הזו שלו כאשר אתם יוצאים מהבית. יש פעמים שאפשר לסחוב את הטרמפולינה כפי שהיא לרכב, ויש פעמים שלא תהייה ברירה אלא לפרק לחלקים. לכן בדקו את הנושא הזה ובחרו את הכיסא שיהיה לכם נוח אתו. ההיצע בשוק כולל רמות משתנות של מידת פירוק והרכבה של הטרמפולינה וכמובן גם משקלים שונים.  

מדינת ייצור

השוק מוצף בהמון סוגי נדנדות שמיוצרות במדינות שונות כולל כאלו שמיוצרות בישראל. להבנתנו אין חשיבות למקום היצור אלא יש חשיבות להתאמה לתינוק, בטיחות (כל הטרמפולינות חייבות להיות עם אישור תו תקן בטיחות ישראלי) ונוחות. כשאלו הן יסודות הבחירה מקום היצור פחות משנה.

$44.99
$59.99
במלאי
6 used from $37.67
as of מאי 16, 2024 12:27 pm
Amazon.com
עודכן לאחרונה ב- מאי 16, 2024 12:27 pm

לסיכום, 

שוק נדנדות הטרמפולינה לתינוקות מוצף בסוגים וגדלים שונים. לפעמים קשה עד מאד לבחור את הטרמפולינה המתאימה. אנו מאמינים שלאחר שהצגנו לכם היבטים שונים של טרמפולינות יש לכם נקודת פתיחה טובה לגשת לתהליך הבחירה.  

בהצלחה.

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!