סוגי משטחי פעילות לילדים

משטח פעילות לתינוק הוא דרך טובה לתת לתינוק מקום לזחול בו בצורה בטוחה, ובנוסף המשטח גם יכול להוות חלל משחק נוח עבור התינוק. בשוק קיימים מגוון רחב של משטחי פעילות כאשר לכל אחד מהם יש יתרונות משלו. אנחנו כאן כדי להציג בפניכם סוגים שונים של משטחי פעילות לילדים ולעזור לכם לבחור את המשטח המתאים ביותר.
משטחי פעילות לילדים

מה המטרה במשטח פעילות לילדים?

הייעוד המרכזי של משטחי פעילות לתינוקות הוא לאפשר לתינוק מרחב נוח לשחק בו. המשטח חוצץ בין התינוק לבין הרצפה וכך מגן עליו מנפילות מיותרות ומהקור הטבעי של הקרקע. בנוסף, ניתן לקחת את המשטח גם כאשר יוצאים מחוץ לבית ולתת לתינוק לשחק בחופשיות באזורים פתוחים.

כאשר אתם בוחרים משטחי פעילות לתינוקות חשוב שתזכרו קודם כל את החשיבות הבטיחותית של המשטח והקפידו על משטח שעומד בתקני בטיחות ברמה גבוהה. רק אחרי שבדקתם את הרמה הבטיחותית של המשטח תוכלו לפנות ליתרונות אחרים שקיימים בו. לפניכם מספר משטחים הנמצאים בשוק, ותוכלו לבחור מתוכם את המשטח שמתאים עבורכם:

1. משטח שניתן לקיפול:

אם אתם מוצאים את עצמכם יוצאים מהבית כדי לטייל עם הילד ומעוניינים לאפשר לו מרחב נוח בכל מקום שבו אתם נמצאים, מזרון מתגלגל הוא הפתרון עבורכם. המזרון יוכל בקלות להיכנס לרכב הפרטי שלכם והיתרון המרכזי שלו הוא הניידות.

בנוסף למזרון מתגלגל קיימים משטחים שמתקפלים בצורות שונות כאשר המכנה המשותף לכולם הוא הנוחות של הנשיאה שמאפשרת לקחת אותם בקלות לכל מקום. כמובן, חשוב לוודא שהעובי של המשטחים לא נפגע על חשבון הניידות כדי שלתינוק יהיה נוח שהוא על המשטח.

2. משטח שטיח:

אם אתם כבר בעניין של לעצב לילד את החדר, ומעוניינים לדאוג לו עד לשלב הזחילה, משטח שטיח הוא הדבר בשבילכם. המשטח שטיח הוא גדול הרבה יותר והוא למעשה הרבה יותר מאשר מרחב משחק עבור הילד. המשטח ייפרס לרוחב החדר של הילד והוא גם יאפשר לו לעשות בו את אימוני הזחילה הראשונים שלו.

החיסרון המרכזי של המשטח הזה הוא שהוא לא כל כך כך נייד, אבל מצד שני הוא הופך להיות חלק אינטגרלי מהחדר של הילד ומעניק לו מרחב גדול מאוד, שיוכל לשרת אותו לא רק בשלבים הראשונים אלא גם הלאה בהמשך הדרך.

3. משטח עם אוניברסיטה מובנית:

אוניברסיטה היא למעשה אוסף משחקים שנועדו לעזור להתפתחות של הילד שנמצאים תלויים מעליו, כאשר הוא יושב בעגלה או בכל מושב אחר. ישנם משטחי משחק ייעודיים לילדים שמגיעים כאשר מותקנת מעליהם אוניברסיטה מפותחת מאוד. הילד יכול תוך כדי שהוא על המשטח לשחק, וכך לשפר את ההתפתחות שלו.

החיסרון של המשטחים הללו הוא כמובן חוסר הניידות שלהם, אך מנגד אתם מרוויחים שניים במחיר אחד. במקום לקנות משטח ולהוסיף עליו משחקים או אוניברסיטה בפני עצמה, אתם מקבלים את שני הפריטים מחוברים. אם אתם מאלה שהסדר חשוב להם הפתרון הזה הוא מושלם עבורכם כיון שהוא מבטיח לכם שבסלון שלכם, הצעצועים של הילד לא יהיו מושלכים סתם.

4. משטח פאזל:

משטח פאזל הוא משטח שלמעשה אתם מרכיבים אותו. בשלב הראשוני אתם יכולים לקנות מספר קטן של חלקים וככל שהתינוק גדל ניתן להרחיב את הפאזל עד כדי מצב שבו יש לתינוק מרחב גדול באופן משמעותי. היתרון הגדול של משטח הפאזל הוא שבכל זמן נתון אתם יכולים לשנות את הגודל שלו בהתאם לצורך שלכם, בלי להתחייב לגודל מובנה אחיד.

5. משטח עם גדרות:

אם חשוב לכם לתחום את גבול הפעילו של התינוק, ישנם משטחי משחק לתינוקות שמגיעים עם גדרות מובנות. הגדרות נמצאות בשוליים של המשטח והן ימנעו מהתינוק לצאת מהמרחב בלי שאתם שמים לב. המשטח מאפשר לכם להניח את הילד ולהיות רגועים שהוא לא יצא ממנו וייפגע בצורה כלשהי.

איך לבחור?

כאשר אתם רוצים לבחור משטח פעילות לתינוק שלכם הגדירו מראש תקציב שאותו אתם מקצים לעניין. בנוסף, תנסו להבין מה העובי של המשטח שבו אתם מעוניינים ועד כמה חשובה לכם הניידות של המשטח. הגדרה מדויקת של כל המשתנים הללו תאפשר לחבור את המשטח שהכי מתאים לכם בצורה קלה ומהירה.
אם אתם גרים באזור עם יש הרבה תינוקות וחלקם באים לשחק אצלכם בבית קחו בחשבון שהזירה העיקרית של הפעילות תהיה על משטח המשחק ולכן תקנו מראש משטח שיהיה מספיק גדול.

לסיכום:

בחירה של משטח משחק לתינוקות מצריכה אתכם להגדיר מה בדיוק אתם מחפשים. ניתן לבחור בין מגוון רב של משטחים שנבדלים זה מזה בגודל, באיכות וכיו"ב. הכי חשוב, בחרו משטח בטיחותי.

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!