נשכן לתינוק מומלץ – כך נבחר את מה שמתאים לבייבי

בקיעת שיניים היא אבן דרך מרגשת, אך היא יכולה להיות גם קשה וכואבת. על מנת להקל על החמודים הקטנים מהכאבים של בקיעת השיניים יש הרבה תרופות סבתא וטריקים שהורים מנסים. אך אולי השיטה המומלצת ביותר היא לתת לתינוק נשכן מותאם בסיוק למטרות אלו. להלן כל מה שחשוב לדעת על נשכנים.
נשכן לתינוק

מה זה נשכן לתינוק?

כאבי שיניים יכולים לשגע אותנו, אז תחשבו כמה זה כואב כשהן רק בוקעות והתינוקות אפילו לא מבינים למה כואב להם. צעצועי בקיעת שיניים, המכונים גם נשכנים, מציעים לתינוקות עם חניכיים כואבות משהו בטוח ללעוס. זה מועיל, מכיוון שפעולת הלעיסה הללו מזרימות דם לעזור ומחזקות את החניכים, זה עוזר ומקל על הכאבים בדרך בטוחה.

סוגי נשכנים לתינוק

נשכנים מגיעים במגוון של חומרים וסגנונות שונים, ויש עיצובים חדשניים מתמיד. נשכן לתינוק בצורת טבעת הינו הקלאסי ביותר, זאת משום האחיזה הנוחה שלו, מומלץ להורים לבחור בטבעות מוצקות דיו. בימינו ניתן למצוא גם סוגים שונים של נשכנים, החל ממברשות שיניים חמודות ועד נשכנים שנראים כמו שמיכות בד או צעצועים בגדלים שונים.

חומר ומרקם

בעת בקיעת השיניים, תינוקות יהנו מכל דבר שהם יכולים להכניס לפה. אולם ישנם חומרים או מרקמים אליהם הם ימשכו יותר, תלוי כמובן בתינוק. יש תינוקות שאוהבים חומרים רכים וגמישים כמו סיליקון או בד, בעוד שאחרים מעדיפים חומרים קשים יותר כגון פלסטיק. בחרו חומרים שאושרו על ידי התקנים המתאימים. כמובן, אל תשכחו לנקות ולחטא אותם כדי שלא יבצרו נקודות עובש וכדומה.

בטיחות

הימנעו משרשראות חרוזים לנשיכה או מנשכנים קטנים או כבדים. אתם רוצים לרכוש רק מה שטוב ובטוח עבור ילדיכם. כשמדובר על מוצרים שמכניסים לפה הכי טוב ללכת עם מוצרים מוכרים מהרשתות הגדולות ולא להסתכן במוצרים זולים ולא מבוקרים. מספיק שהנשכן נשבר המעט ויכול כבר לקרות אסון. יש לצרוך רק מוצרים מאושרים וחומרים לא רעילים, על בטיחות לא מתפשרים.

להתאים נשכן לשלבים השונים

נשכן לתינוק שטרם בקעה אצלו אפילו שן אחת שונה מנשכן כשכבר יש מעט שיניים. יש להתאים את הנשכנים לשלבים הדרגתיים בצמיחת השיניים של התינוק. לרוב זה מתחלק לשיניים קדמיות, אמצעיות ואחוריות. זה דורש מכן לשים לב לעוצמת הנשיכה ולבחור חומרים בהתאם. ישנם נשכים המכילים נוזלים או ג'ל לדוגמא שפחות מתאימים כאשר יתכן ואחת השיניים תחורר אותם.

מתי לרכוש נשכן לתינוק?

תהליך בקיעת השיניים מתחיל כבר מהחודשים הראשונים בחייו של ילדכם. אתם תזהו שיותר קשה לו לישון, יש ריר מרובה ולעיתים אפילו חום. מומלץ כבר אז לרכוש את הנשכן המתאים. אתם תראו שתהיה היענות מידית מצד הילד שיש לו אינסטינקט חזק להיצור איזו תנועה באיזור. זה יעזור משמעותית לכאבים וגם לצמיחה בריאה של השיניים.

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!