האם לקנות טיולון בנפרד או עם העגלה?

אוגוסט 6, 2022

טיולון או עגלה רב תכליתית? זו שאלה חשובה. סביר להניח שהתשובה לשאלה הזו תשפיע עליכם לפחות ב–3 השנים ראשונות של התינוק שלכם. כמו בשאלה איזה חומוס עדיף קר או חם? גם כאן יש הרבה דעות, אם תשאלו 10 אימהות על מה הן ממליצות מבחינת טיולון או עגלה שכוללת גם טיולון, סביר להניח שתקבלו 11 תשובות. אז הנה מספר סוגיות שיעזרו לכן ולכם בתהליך החשיבה והבחירה.
עגלת תינוק עם טיולון

מה ההבדל בין טיולון לעגלה?

בכדי שתוכלו להחליט ננסה קודם להסביר מה ההבדל בין השניים. טיולון הוא עגלה קטנה המיועדת לתינוקות בערך מגיל ½ שנה שאינם צריכים עריסה תומכת לצוואר. הוא קל ונייד יותר ומשמש בעיקר לטיולי ויציאות יום יום (מכאן שמו).

עגלה הכוללת טיולון היא מוצר כבד יותר, המיועד לתינוקות מגיל לידה שכן ניתן להשכיב את התינוק בצורה מאוזנת במשטח דומה לאמבטיה. אגב, יש טיולונים שגם ניתן להשכיב במצב מאוזן אך המשטח פחות נוח. העגלה המשולבת הופכת גם לטיולון באמצעות פירוק חלקים מסוימים. העגלה המשולבת כבדה יותר ופחות ניידת.

הנה כמה שאלות שהתשובות שלכם יעזרו לכם בהחלטה

כיצד אתם מתניידים?

האם במעבר ממקום למקום אתם נוסעים ברכב פרטי ואם כן מה גודל תא המטען שלו? האם אתם משתמשים יותר בתחבורה ציבורית. עגלה משולבת מצריכה עיסוק רב יותר כאשר נוסעים ממקום למקום, צריכה מקום אחסון גדול יותר לעומת טיולון לתינוק שקל יותר לקפל ולהרים.

איפה אתם גרים?

האם באזור המגורים שלכם יש מדרכות או שבילי הליכה לעגלות?. האם מעברי חצייה מונגשים לעגלות?

תנאי ההליכה ברחוב משתנים מעיר לעיר ומעיר למושב ומהמושב לכפר והם קריטיים לתנועה של עגלה משולבת או של טיולון. ככל שהתנאים טובים יותר להולכי רגל אזי עגלת תינוק משולבת שהיא כאמור כבדה יותר ופחות גמישה בתפעול תסתדר טוב יותר.

מהו סוג המגורים שלכם?

אם אתם גרים בדירה ללא מעלית ועליכם לעלות במדרגות, ייתכן שעגלת תינוק משולבת לא תהיה הבחירה הטובה עבורכם ועדיף שיהיה טיולון נפרד ליציאות יומיומיות.

האם אתם משפחה מטיילת?

יש משפחות והורים שאוהבים לטייל בכל הזדמנות ולא משנה מה גיל התינוק, למשפחות כאלו נראה שעדיף טיולון לתינוק נפרד. טיולון יכול לנסוע גם בתנאי שטח פחות נוחים וניתן להרימו בקלות במקומות מורכבים.

נשיאה ואחסון

אם אתם הורים שסוחבים הרבה דברים גם עבור התינוק וגם עבור עצמכם (למשל מתקן לכוסות קפה) אז עגלת תינוק תהיה אפשרות טובה עבורכם משום שכושר הנשיאה שלה גבוה יותר, יש בה מקומות אחסון רבים יותר, וניתן לתלות עליה גם אביזרים של הילדים האחרים, היא מאפשרת יותר משקל נשיאה.

לסיום:

לאחר שנעזרתם בשלל העצות וההכוונה שנתנו לכם, נמליץ לכם לבדוק גם באופן פיזי עגלת תינוק משולבת או טיולון. אפשר דרך חברים, משפחה או שכנים שכבר יש להם.

תתנסו בנהיגת עגלה משולבת או רק בנהיגת טיולון, תרגישו את הניידות, את המהירות, את מידת המאמץ שאתם משקיעים. תרימו, תפרקו, תרכיבו. תעשו את כל זה לפני שאתם קונים בכדי שלא תצטערו אחר כך.

בהצלחה.

לשתף זה לאהוב

הירשמו לניוזלטר וקבלו עדכונים בכל מידע חדש שיעלה

Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!