חשיבות המזרן שרוכשים עבור התינוק, ולמה כדאי שזה יהיה מזרן נושם

מזל טוב, נולד לכם תינוק חדש, ובכל העומס של הקניות לכבוד הלידה, יש דבר אחד שאתם חייבים להקדיש לו תשומת לב מיוחדת, המזרן למיטת התינוק. התינוק בשלב הראשון של החיים שלו מבלה שעות רבות בשינה והמזרן הוא למעשה הפריט החשוב ביותר בהקשר הזה. בבחירת המזרן אתם צריכים לקחת בחשבון כמה גורמים כדי לתת לתינוק שלכם להתפתח בצורה בריאה.
מזרן לתינוק

חשיבות המזרן עבור התינוק:

כולנו יודעים כמה חשוב לנו המזרון שעליו אנחנו ישנים. לכל אחד מאתנו יש את המזרון המועדף עליו ורבים מאתנו אפילו מתקשים לישון על מזרן שאיננו המזרן הרגיל שאליו אנחנו רגילים. כאשר מדובר על מזרן לתינוק, הדבר הזה נכון הרבה יותר. בשלבים הראשונים של חיי התינוק הגוף לשלו עוד לא מעוצב באופן מלא, וחשוב מאוד לבחור לו מזרן טוב כדי לא לפגוע בהתפתחות של העצמות שלו.

התינוק שלכם הולך לבלות זמן רב על המזרן שלו, הרבה יותר מאשר בכיסא הבטיחות של הרכב. אז בבחירת המזרן למיטת התינוק תשקיעו לפחות את אותו הזמן. בבחירת המזרן יש כמה פרמטרים שחשוב לתת עליהם דגש מיוחד, ובנוסף חשוב מאוד גם לבחור מזרן נושם עבור התינוק. אם אתם לא יודעים איך לבחור את המזרן הנכון לתינוק שלכם, הנה כל מה שחשוב שתדעו.

1. בטיחות – מזרן נושם:

הדבר החשוב ביותר שעליכם לוודא כאשר אתם קונים מזרן למיטת תינוק הוא שהמזרן בטוח לשימוש התינוק. למרבה הצער, ילדים רבים נפטרו בשנתם במהלך השנה הראשונה לחייהם כתוצאה מחנק. מזרן למיטת תינוק שלא מאפשר לנשום דרכו עלול להוביל לתוצאה הזו.

כדי להימנע מהמצב הזה עליכם לבחור מזרן למיטת תינוק שעשוי מחומר נושם. אל תנסו לבדוק האם אתם מצליחים לנשום דרך המזרן, כיון שהיכולת שלכם לנשום דרכו לא מעידה בהכרח על כך שהתינוק גם הוא יצליח לנשום דרכו. קנו רק מזרן עם תקן כדי להיות בטוחים שהתינוק שלכם מסוגל לנשום דרך המזרן גם אם הפנים שלו צמודות למזרן.

2. קשיחות:

לאור הדרישה למזרנים נושמים, יצרנים רבים מייצרים מזרונים רכים כך שבקלות התינוק יוכל לנשום דרכם. עם זאת, למזרנים הללו יש חיסרון כיון שהם לא בריאים למערכות השלד של התינוק שנמצאות בשלב ההתפתחות הקריטי ביותר שלהם.

המזרן צריך להיות קשיח ברמה כזו שכאשר התינוק שוכב עליו הוא לא אמור לשקוע, כמובן יחד עם העובדה שהוא גם צריך להיות מזרן נושם.

3. היגיינה:

לעיתים מזרנים נושמים עלולים לאפשר חדירה של נוזלים דרכם. בשלבים הראשונים של חייו התינוק מפריש נוזלים רבים בשנתו, שעולים לחלחל פנימה אל המזרן אם הוא לא אטום מספיק. הצטברות של הנוזלים הללו עלולה לגרום להיווצרות בקטריות שיכולות לפגוע בהיגיינה של התינוק. חפשו מזרן למיטת תינוק שאטום לחדירה נוזלים כדי לשמור על סביבה נקייה לתינוק.

4. מזרן מחומר מעכב בעירה:

בדקו שהחומר ממנו עשוי המזרן של התינוק הוא מעכב בעירה. הדבר נחוץ במיוחד בחורף כאשר בחדרו של התינוק פועלים אמצעי חימום שונים שעלולים לגרום לדליקה מהירה. מזרן מעכב בעירה הוא דבר שאסור לכם להתפשר עליו.

5. ציפוי שניתן לכיבוס:

למרות כל הכיסויים ואמצעי ההגנה, חשוב שתהיה לכם את האפשרות לכבס את הכיסוי של המזרן מפעם לפעם. הדבר נחוץ הן כדי לשמור על סביבה הגיינית לתינוק וגם כדי לשמור על המזרן עצמו.

6. גודל:

המזרן שאתם קונים לתינוק אמור לשמש אותו בכל משך התקופה הזו. אל תקנו מזרן שיהיה קטן מידי שכם יהיה עליכם להחליף אותו מהר מאוד. קצב הגדילה של תינוקות בשלב הזה הוא מהיר מאוד, ולכן תדאגו מראש שהמזרן מתאים לכל התקופה הקרובה. ישנם מזרנים דו צדדיים, שהצד השני שלהם יכול להתאים לתינוק בשנה השנייה כיון שהוא קשה יותר.

לסיכום:

בחירה של מזרן למיטת תינוק היא אחת הבחירות החשובות ביותר שלכם ביחס לתינוק שלכם. השעות הרבות שהתינוק מבלה על המזרן הופכות אותו להיות הפריט השימושי ביותר לתינוקות בשלב הראשון של החיים שלהם.

מלבד הדרישות הבטיחותיות שנועדו להגן על שלומו של התינוק, חשוב לבחור מזרן שיתאים לו גם בהמשך התקופה הזו ובנוסף שישמור על סביבה נקייה מחיידקים וזיהומים שונים.

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!