האם כדאי להשקיע כל כך הרבה כסף על מיטה? ומהם האלטרנטיבות

לפני לידה של תינוק תמיד קיימת ההתלבטות עד כמה להשקיע בציוד השונה לתינוק אם עוד מעט הוא כבר לא יתאים לו. כאשר מדברים על מיטה ההתלבטות הזו קשה עוד יותר. המיטה היא רהיט לא זול, אך יחד עם זאת קצב הגדילה המהיר של התינוק לא מאפשר להסתפק בקנייה של מיטה אחת שתחזיק אותו לאורך שנים.
מיטה לתינוק

בחירת מיטה לתינוק:

כאשר אנחנו ניגשים לבחירת מיטה לתינוק, אנחנו ניצבים בפני התלבטות לא פשוטה. מצד אחד החשיבות הרבה שיש למיטה בשלב הראשוני של חיי התינוק ברורה לנו. השעות הרבות שהתינוק ישן מחייבות אותנו לדאוג לו למיטה ומזרן באיכות הגבוהה ביותר.

עם זאת, מחירי המיטות לא זולים, ולעיתים אנחנו תוהים מה הטעם להשקיע במיטה יקרה לתינוק אם כעבור זמן קצר היא כבר לא תתאים לו ונאלץ להחליף אותה. בדיוק בשביל זה אנחנו כאן כדי להציע לכם מספר פתרונות אפשריים לבעיה הזו.

השקיעו במיטת התינוק:

לפני שנפנה לשני פתרונות אפשריים למי שמעוניין לחסוך כסף על מיטת התינוק הראשונה, חשוב לציין שכדאי מאוד להשקיע במיטת תינוק איכותית. השעות הרבות שאותן התינוק הולך לבלות במיטה הזו בהחלט מצדיקות הוצאה משמעותית עליה, גם אם בטווח הקרוב תאלצו להחליף את המיטה שלו.

אמנם, לא תמיד אנחנו מעוניינים להוציא סכומי כסף יקרים על פריט שיוחלף מהר, אבל כאשר מדברים על מיטת לתינוק, הדרישות הרבות שיש לפריט הזה הן כה רבות שכדאי מאוד להשקיע בו בצורה ראויה. עם זאת, עבור מי שבכל זאת מעוניין לחסוך, מוצעים שתי פתרונות שיכולים מאוד לעזור לכם:

בחירת מיטה זולה לשלב הראשון של חיי התינוק:

אתם יכולים לבחור לשלב הראשון של חיי התינוק מיטה שלא תעלה לכם ביוקר. בחרו את המיטה הבסיסית ביותר שעומדת בתקני הבטיחות השונים כמובן, וברגע שהתינוק שלכם כבר לא יתאים למיטה הזו תוכלו להחליף אותה למיטה יקרה יותר שכמובן תשרת אותו במשך זמן רב יותר. תוכלו גם למכור את המיטה הזו כיון שהיא תהיה במצב טוב לאור הזמן הקצר שעשיתם בה שימוש.

יחד עם זאת, אל תקנו מיטה זולה מידי שכן היא עלולה לחרוג מתקני הבטיחות ולסכן את התינוק שלכם. ישנו מחיר ממוצע למיטות זולות שנמצא בהישג ידו של כל אחד, ואם אתם רואים מיטה במחיר נמוך ממנו תבדקו היטב לפני שאתם קונים אותה. הבטיחות של התינוק שלכם צריכה להיות מעל הכל.

קנייה של מיטה שתוכל להפוך להיות מיטת שתתאים לו גם כאשר הוא יגדל:

שוק המיטות לתינוקות מציע כיום מיטות מודולאריות שמאפשרות לכם להתאים את המיטה לתינוק בכל שלב של הגדילה שלו. בשלב הראשון המיטה היא מיטת תינוק מלאה, אך בהמשך אתם יכולים להרחיב אותה לגודל המתאים, וכמובן לשחק עם המצב של הגדרות שלה עד שלבסוף היא יכולה להפוך להיות גם מיטת המעבר של התינוק שלכם.

מיטות כאלה הן בדרך כלל יקרות יותר מאשר המיטות הרגילות המוצעות בשוק, אך היתרון שלהן ברור. האפשרות שלכם לקנות מיטה אחת שתשמש את התינוק שלכם לאורך זמן גדול יותר מאשר המיטות הרגילות שאותן יכולתם לקנות. בחירה של מיטה כזו יכולה להיות צעד משתלם כלכלית בסופו של דבר.

לסיכום:

בחירה של מיטת לתינוק מעמידה אותנו בפני דילמה, עד כמה להשקיע בפריט שתוך זמן קצר יהיה עלינו להחליפו. הצענו שתי פתרונות טובים שיוכלו לעזור לכם להתגבר על הקושי הכלכלי בלי להתפשר כלל על הבטיחות של התינוק שלכם.

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!