מדוע חשוב להתקין שער בטיחות לילדים בבית

כדי לשמור על הבטיחות בבית שלנו, לא פעם אנחנו נדרשים למנוע גישה למקומות מסוימים. בין אם מדובר על המטבח, קומה גבוהה או חדר מסוים בבית, מניעת הגישה נועדה למנוע מילדים קטנים או חיות מחמד להגיע לאותם מקומות, דבר שיכול לפגוע בהם. בדיוק עבור המקרים הללו נועדו שערי הבטיחות, וכאן תוכלו לקרוא על החשיבות הרבה שיש בהתקנתם.
שער בטיחות לילדים

שער בטיחות לבית לקטנטנים

שער בטיחות לילדים הינו שער קטן הדומה לגדר, ואותו ניתן להתקין בבית במקומות שונים. שערי הבטיחות מגיעים בדרך כלל בגובה של מטר, והם מיועדים למנוע כניסה של ילדים קטנים או חיות מחמד למקומות לא רצויים. החשיבות הגדולה של השערים היא מבחינה בטיחותית. לא פעם ההגעה של ילדים לחלק מהמקומות בבית יכולה לסכן אותם, ושער בטיחות המותקן באזורים אליהם לא תרצו שהם יגיעו פשוט מונע מהם לעשות זאת.

שער בטיחות ייתן לכם שקט נפשי

בהתקנה של שערי בטיחות לבית שלכם, אתם לא רק שומרים על הילדים שלכם טוב יותר אלא גם מקנים לעצמכם שקט נפשי. בזמן שהילד משחק אתם לא צריכים לפחד שהוא יעלה לקומה גבוהה או ייכנס לחדר אחר, אלא כל מה שאתם צריכים לעשות זה פשוט לסגור את שערי הבטיחות ולתת לילד להנות כפי שהוא רוצה.

השער כמובן יכול לשמש אתכם גם לסגור את החלל שבו הילד משחק וכך להיות בטוחים שהוא לא זז ממנו. קיימים כמובן שערים בגדלים שונים ועם קצת מאמץ, תוכלו להשיג שער שיאפשר לכם לסגור כל דבר שרק תרצו.

איך נבחר את שער הבטיחות המתאים עבורנו?

סוגי השערים שאותם אתם יכולים לבחור שונים כמובן אחד מהשני. ישנם שערים שהייעוד שלהם הוא חסימה של כניסה לחדר ואילו שערים אחרים מגינים מפני חפצים מסוכנים בבית כמו תנור חימום או טלוויזיה. הדבר הראשון שעליכם לעשות לפני שאתם בוחרים שער הוא להבין מה הגודל של השער שדרוש עבורכם. רק לאחר מכן תוכלו להתחיל לבחור בין סוגי שערים שונים.

חישבו על כל המקומות בבית שאתם זקוקים בשבילם הפרדה/שער, האם הם באותו אזור או אזורים נפרדים? האם זקוקים לגובה מסויים? האם השער צריך להיות גמיש מבחינת הפרדה או מספיק שיהיה ישר?
ועוד כמה שאלות שבטח מתאימים לכל בית בפני עצמו כדי שתעשו את הבחירה הנכונה ביותר עוד לפני הרכישה.

הבית שלנו וסוגי עיצוב של שער בטיחותי לילדים

שערי בטיחות מגיעים בשלל עיצובים, ועליכם לזכור שברגע שיש לכם תינוק בבית שער הבטיחות הולך להיות פתוח מספר לא מבוטל של שעות. הקפידו לקנות שער שיתאים לעיצוב של הבית שלכם, במיוחד למקום שבו אתם מתכננים להציב את השער. כך תוכלו להנות משער שישתלב היטב בנוף של הבית שלכם.

סוגי נעילה לשערי הבטיחות

נתון נוסף שיש לקחת בחשבון זה הצורה שבה השער ננעל. ישנם שערים שפועלים באמצעות לחץ בלבד, וכל מה שאתם צריכים כדי לפתוח אותם זה בסך הכל להפעיל קצת כוח, כוח שלתינוק שלכם לא אמור להיות. שערים אחרים פועלים בעזרת בריחים קטנים שאותם מזיזים כדי לפתוח את השער.

את שערי הלחץ בדרך כלל אין צורך לחבר אל הקיר והם עומדים בזכות הלחץ של עצמם. מנגד, ישנם שערים שכדי לחבר אותם אל הקיר יש צורך לבצע בו קדיחה, ואת הנתון הזה כדאי לקחת בחשבון לפני שבוחרים בשערים הללו.

בואו נסכם את מה שהיה לנו כאן:

שערי בטיחות לבית נועדו לאפשר לנו להיות בטוחים שישנם מקומות שאליהם ילדים קטנים או חיות מחמד לא יוכלו להיכנס. השערים נותנים לנו את השקט הנפשי שהילד לא יסכן את עצמו וימשיך להישאר היכן שהוא נמצא. כל מה שאתם צריכים זה לבחור שער מתאים.

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!