מה חשוב לבדוק לפני רכישת כיסא אוכל לתינוק

לפני קנייה של כיסא אוכל לתינוק, ישנם כמה גורמים שאתם בתור הורים חייבים לקחת בחשבון. כיסא אוכל לתינוק הוא אחד מהפריטים החשובים ביותר עבורו, ולכן הבחירה שלו צריכה להיעשות בכובד ראש. אנחנו כאן כדי לתת לכם את הדגשים החשובים שיעזרו לכם לבחור את הכיסא הטוב ביותר עבור התינוק שלכם.
כסא אוכל לתינוק

כיסא אוכל לתינוק

כיסא אוכל לתינוק מיועד עבור השלב שבו התינוק כבר מספיק מפותח על מנת שהוא יוכל לאכול אוכל מוצק. תינוקות שכבר מתחילים לאכול חייבים כמובן לשבת כיון שבשכיבה הם עלולים להיחנק.

כיסא אוכל לתינוק מיועד בדיוק עבור השלב הזה, כאשר ישנם שני סוגי כיסאות. ישנם כיסאות שמגיעים עם מגש עצמאי ואילו כיסאות אחרים מיועדים עבור ישיבה ליד שולחן רגיל.

כמו כל ציוד שמיועד לתינוקות, לא פעם ההורים, במיוחד אם מדובר בילד ראשון, לא כל כך יודעים מה הפרמטרים החשובים באמת לבחירה של הציוד הזה. אנחנו כאן כדי לתת לכם את הפרמטרים הללו ביחס לכיסא אוכל לתינוק.

1. בטיחות הכיסא

הדבר החשוב ביותר שעליו אסור לכם להתפשר הוא הבטיחות של הכיסא. לפני שאתם קונים כיסא עליכם לוודא שהוא מונח בצורה יציבה על הקרקע, ושברגע שהתינוק יושב בתוך הכיסא, הכיסא מונח ללא תזוזה. לא פעם במהלך האכלה של תינוק אתם עלולים לרגע לקום וחשוב שהתינוק לא יוכל ליפול מהכיסא.

הבטיחות נוגעת גם לצורך לוודא שהתינוק יושב בתוך הכיסא ולא יכול לצאת או ליפול ממנו. בדקו שרצועות הקשירה של הכיסא אכן מונעות מהתינוק לצאת מתוך הכיסא.

2. הנוחות שלו

כמובן שיחד עם הבטיחות, חשוב שהכיסא גם יהיה נוח. הנוחות של הכיסא חשובה כמובן לתינוק ולא פחות ממנו גם לכם. בתור מי שעתידים להאכיל את התינוק באמצעות הכיסא הזה, עליכם לוודא שהכיסא ניתן לכוונון והשימוש בו נוח גם עבורכם. כיסא נוח גם יאפשר לתינוק לאכול בצורה נעימה יותר, דבר שיקל עליכם מאוד.

כמו כן כדאי לכם לבחור כיסא שיהיה נייד וניתן להזזה בצורה קלה. המיקום של כיסא התינוק בבית אינו קבוע, ובמסגרת הדגש על נוחות הכיסא, גם לנתון הזה כדאי לתת משקל. כמובן, אסור שהניידות של הכיסא תבוא על חשבון היציבות שלו בשל החשיבות הבטיחותית הרבה שלה.

3. ניקיון הכיסא לאחר כל ארוחה

בכיסא תינוק, במיוחד כיסא שמגיע עם מגש אוכל, חשוב שתהיה לכם אפשרות נוחה לנקות את הכיסא, בדגש כמובן על מגש האוכל. תינוק שמתחיל לאכול לא תמיד עושה את זה בצורה הסטרילית ביותר, ועבור הנוחות שלכם תדאגו מראש שהכיסא שאתם קונים ניתן לניקוי בקלות.

4. תקן

כמו מוצרים רבים שקשורים לציוד תינוקות, גם כיסאות אוכל לתינוק חייבים להגיע עם תקן שמאשר אתם לשימוש. תקן על המוצר מבטיח לכם רף מסוים של בטיחות ביחס ליציבות, רצועות הקשירה והחומרים השונים שמהם הכיסא עשוי. אז יחד עם כל ההתאמות שאתם עושים כדי למצוא את הכיסא הנכון, וודאו שהוא עומד בתקן הנדרש.

לסיכום:

בחירת כיסא לתינוק צריכה להיעשות מתוך התחשבות במספר גורמים. הדבר החשוב ביותר הוא כמובן הקפדה על כיסא בטיחותי כדי לשמור על התינוק. בנוסף, הקפידו לבחור כיסא נוח שקל לנקות אותו.

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

מאמרים שיכולים לעניין אותך

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!