איך בוחרים מנשא לתינוק – 5 עצות חשובות לאמא

מנשא לתינוק מאפשר לתינוק שלכם להתרפק בנעימות עליכם בזמן שהידיים שלכם פנויות וחופשיות. צריך לבחור את המנשא הנכון על מנת שגם לכם וגם לילדיכם יהיה הכי נוח שאפשר. צורת ההחזקה הקרובה הזאת היא בעלית יתרונות רבים והורים רבים מציינים שזוהי הדרך האהובה עליהם לנשיאת התינוק. מבין שלל הדגמים והסוגים שיש, הנה 5 עצות כיצד לבחור מנשא לתינוק.
איך לבחור מנשא לתינוק 5 טיפים

1. תתאימו לפי הצרכים שלכם

תינוק בן יומו רוצה להתכרבל קרוב עם הראש על החזה שלכם, ותינוק מעט מבוגר יותר רוצה כבר למתוח את רגליו ולראות את העולם. מנשא לתינוק עוטף הוא כזה שמתאים לרוב לגיל קטן יותר כאשר תחושת הבד מדמה את התחושה ברחם. מנשא מובנה יותר מאפשר לילדים להוציא רגליים וידיים ולהביט ולחקור את העולם. תחשבו מה מתאים לכם בשלב בו אתם נמצאים.

מנשא בד לתינוק

מנשא מבד ניתן להתאים בחופשיות לפי סוג הגוף. מנשא התינוק/מעטפת התינוק המסורתי ישתחרר במהלך השימוש, לכן יש צורך לשחזר אותו לעתים קרובות. יתרון נוסף למנשא לתינוק העשוי מבד הוא חילוק העומס – מעולה לתינוקות שרק נולדו וילדים עד 22.7 ק"ג.

עיצוב ארגונומי – תמיכת הגב הנושמת של מנשא התינוק מבד מפחיתה באופן משמעותי את המשקל של אזור הכתפיים והמותניים. כמו כן, הבד הוא אלסטי רך – נושם ולא מחניק.

2. תמיכה

זה תקף גם לכם וגם לתינוק שלכם. המושב של כל מנשא צריך לאפשר לרגלי התינוק להיות במצב בריא לירכיים. עבורכם, תחשבו כמה תמיכת גב וכתפיים תצטרכו על מנת שגם לא תתעייפו מההחזקה. אם אתם מתכננים ללבוש את תינוקכם במשך שעות בכל פעם, חפשו רצועות כתפיים מרופדות ותמיכה במותניים. כשלכם נוח כך גם לתינוק.

3. קלות

יש מנשאים יותר קלים להלבשה ויש פחות. לא כולם מסתדרים עם מלאכת העטיפה לדוגמא, או לחילופין הרצועות של מנשא מורכב יותר מרגישות להן מסורבלות. בחרו משהו שיהיה לכם פרקטי בשימוש, כך שכאשר תרצו מהר לשים את ילדכם בחיקכם לא תתמהמהו יותר מידי.

4. דגש על בטיחות

לא משנה באיזה מנשא או מנשא תבחרו, ודא שהוא עומד בדרישות הבטיחות הבאות. ראשית יש לוודא שהמנשא עומד בתו התקן הישראלי, אירופאי או אמריקאי. יש לשים לב שסוג המנשא מתאים לגילו ומשקלו של התינוק וכמובן כמובן לקרוא היטב את הוראות השימוש. התנוחה של התינוק צריכה להיות כך שפתחי האוויר שלו פתוחים לגמרי, יש להבטיח שלתינוק יש שליטה בראש.

5. תקציב ועיצוב

בסופו של יום גם למחיר יש השפעה, יש היום אפשרויות רבות של מגוון רחב של מוצרים בשלל מחירים. למצוא מנשא טוב פירושו לא להתפשר על איכות אך לשים לב גם למחיר ואם זה משהו שמסתדר עם התקציב שלכם. גם לעיצוב יש חלק בהחלטה, אתם מסתובבים עם משהו שעות, לפחות תבחרו צבע או דוגמא שאתם אוהבים ויהיה לכם גם קל לנקות לקפל ולארוז.

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!