איזו אמבטיה כדאי לקנות והאם היא בכלל מתאימה לביתכם?

בחירה של אמבטיה היא בחירה חשובה, במיוחד כאשר מדובר על בחירת אמבטיה לתינוק. האמבטיה יכולה להיות מקום מסוכן בשל אפשרות ההחלקה שקיימת בה. לאור זאת, לפני שאתם קונים אמבטיה לתינוק חשוב לוודא שהיא אכן מתאימה לבית שלכם. אנחנו כאן כדי לעזור לכם לקבוע את זה.
אמבטיה לתינוק

אמבטיה לתינוק – גדול או קטן?

אמבטיה לתינוק נועדה לאפשר לנו לרחוץ את התינוק בצורה קלה ובטיחותית. כמובן שלא ניתן להעמיד את התינוק בחדר רחצה רגיל ויש צורך לרחוץ אותו כאשר הגוף שלו מונח בצורה יציבה ונוחה. האמבטיה מאפשרת לנו לעשות את זה בצורה המיטבית. גם אם אין לכם אמבטיה קבועה בבית, באפשרותכם לרכוש אמבטיה ניידת לתינוק.

אמבטיה לתינוק היא כלי שמאפשר לכם לרחוץ את התינוק באמבטיה, שאותה ניתן להעמיד בכל חדר רחצה. האמבטיות שונות זו מזו בגודל שלהם כמובן, אולם כולן נועדו לאפשר לכם רחצה נוחה ובטיחותית של התינוק. אז לפני שאתם בוחרים אמבטיה לתינוק, חשוב לוודא על פי הגורמים הבאים שהיא אכן מתאימה לצרכים שלכם.

עודכן לאחרונה ב- מאי 6, 2024 3:51 am

5 הדברים שיש לבדוק לפני שבוחרים אמבטיה:

1. גודל האמבטיה

האמבטיות מגיעות בגדלים שונים אחת מהשנייה, וחשוב לבחור אמבטיה שתתאים לגודל של חדר הרחצה שלכם. ככל שהאמבטיה גדולה יותר היא תוכל להתאים גם לילדים בגילאים מבוגרים יותר, אך כמובן שהיא קודם כל צריכה להיות מתאימה לגודל של המקלחת שלכם. אמבטיה גדולה גם מצריכה מכם תשומת לב כדי לוודא שהתינוק שלכם לא מחליק בתוכה.

רצוי לקחת מטר ולמדוד את המקלחון שלכם או האמבטיה לצורך העניין כדי לוודא שאכן אתם קונים את האמבטיה במידה הנכונה ולא תעשו רכישה שגויה שתצריך מכם לחזור ולהחליף.

2. נוחות

לרשותכם עומדות מגוון אמבטיות שמגיעות יחד עם מעמד כך שאתם יכולים לרחוץ את התינוק שלכם בצורה נוחה יותר. אם אתם הולכים על אמבטיה שעומדת על רגליים, חשוב לתת דגש לצד הבטיחותי כדי לשמור על התינוק שלכם בצורה בטוחה. זכרו שהאמבטיה נמצאת בסביבה שבה יש מים מה שאומר שהיא חייבת להיות חסינה לגמרי בפני החלקה.

ישנו בנוסף האפשרות להוסיף מושב לאמבטיה במיוחד לפעוט קטן זה מעולה כך שלא תצטרכו להניח אותו באמבטיה הגדולה וכך האחיזה של המושג לתינוק תהיה חזקה ויציבה יותר.

3. אחסון וניידות – עם מעמד מתקפל או בלי

הנתון הזה רלוונטי בעיקר עבור מי שגרים בבית קטן או מרבים לנסוע. אמבטיה תופסת מקום לא קטן ולכן חשוב שתהיה לכם את האפשרות לאחסן אותה בצורה נוחה. ניתן לרכוש אמבטיות מתקפלות, וכך לא רק שאתם יכולים לאחסן את האמבטיה כאשר היא לא בשימוש אלא אתם יכולים לעשות בה שימוש גם כאשר אתם נוסעים למקומות אחרים.

לפני הרכישה חישבו היטב מעבר למידה שתתאים לכם האמבטיה זה שיש לכם מקום לאחסן אותה במשך היום עד המקלחת הבאה.

4. ריקון האמבטיה

הנושא של ריקון האמבטיה הוא נושא שחייבים להקדיש לו תשומת לב, במיוחד אם קניתם אמבטיה שעומדת על גבי רגליים. האמבטיה מכילה כמות לא קטנה של מים ולרוקן אותה יכולה להית פעולה מורכבת. ישנן אמבטיות עם אפשרויות ניקוז קלות יותר, וכדאי שלפני שאתם קונים אמבטיה תחשבו על הנקודה הזו היטב.

בידקו איך זה מתנקז בפועל כיוון שכל אמבטיה לרוב ישנה צורת ניקוז שונה למרות שכולן עושות את אותה פעולה בדיוק.

5. תו תקן

למרות שבכל מוצר שאנחנו קונים בארץ יש צורך לתו תקן בטיחותי, כאשר מדברים על מוצרים לתינוקות תו התקן הזה חשוב עוד יותר. הבטיחות של התינוק שלכם צריכה להיות מעל הכל, אז לפני שאתם בכלל ניגשים לבחירה של אמבטיה, חשוב שתוודאו שהיא עומדת בתקן הבטיחות הנדרש.

לסיכום:

כאשר ניגשים לבחור אמבטיה לתינוק חשוב לבחור באמבטיה שמתאימה לגודל של המקלחת שלנו, וכזו שתהיה כמה שיותר נוחה לרחצה של התינוק. כמובן שחשוב להקפיד על אמבטיה בטיחותית כדי למנוע סכנה של החלקה.

מאחל לכם מקלחות מהנות 🙂

הרשמה לניוזלטר
Picture of צוות baby-safety
צוות baby-safety

הצוות מביא את התכנים החשובים ביותר, ומשקיע במחקר ובכתיבה כדי לתת לכם את המידע העדכני ביותר.

שטחי פרסום/קניית קישור

מעל 2,600 כניסות אורגניות בחודש לאתר,
מקהל ממוקד של הורים לילדים ותינוקות.
אתר עם תוכן איכותי בלבד!